Strona domowa   |   Kontakt
 

Pogotowie komputerowe 24H

Naprawa komputerów i laptopów

Naprawa urządzeń peryferyjnych i nawigacji GPS

Dojazd do klientaOdzyskiwanie danych »ODZYSKIWANIE DANYCH

    Odzyskiwanie danych to usługa przywracania dostępu do danych zapisanych na dowolnym nośniku cyfrowym takim jak dyski twarde, karty pamięci, pamięci przenośne a także uszkodzone płyty i inne nośniki wymienne. Utrata danych użytkowników domowych wiąże się zazwyczaj z utratą cennych zdjęć, dokumentów oraz innych niezbędnych i ważnych plików a w przypadku firm bazy danych, list kontrahentów itp. Często ludzie tracąc dane przeżywają prawdziwy dramat w domu lub w firmie tracąc cenne unikalne fotografie, bardzo ważne dokumenty lub bezcenne dane programów komputerowych; W takim wypadku nie wpadaj w panikę, nasz serwis w miarę możliwości odzyska je dla Ciebie!

    Istnieją dwa podstawowe rodzaje uszkodzeń powodujące utratę danych, są to uszkodzenia logiczne i fizyczne. Uszkodzenia logiczne inaczej zwane software'owymi polegają na naruszeniu struktury logicznej danych, a nie na uszkodzeniu samego nośnika. Uszkodzenia logiczne mogą być spowodowane atakami niektórych typów wirusów, przerwami w dopływie prądu elektrycznego, wahaniami napięcia lub błędami w oprogramowaniu. Dużo gorszym od uszkodzeń logicznych jest uszkodzenie mechaniczne nośnika gdyż w takim przypadku najczęściej ulegają awarii elementy takie jak elektronika dysku, silnik lub w niektórych wypadkach również na skutek udarów mechanicznych uszkodzeniu ulegają same talerze.

    W przypadku utraty danych komputerowych znowu doskonale sprawdza się zasada: "Lepiej zapobiegać, niż leczyć" i należy pamiętać iż aby zabezpieczyć się przed wszystkimi czynnikami powodującymi utratę danych zalecamy wykonywanie okresowych kopii bezpieczeństwa istotnych dla Państwa informacji.


PC-serwis Grudziądz - usługi komputerowe.Naprawa i serwis sprzętu komputerowego Grudziądz


Projekt, wykonanie i hosting WebC.pl 2010