Strona domowa   |   Kontakt
 

Pogotowie komputerowe 24H

Naprawa komputerów i laptopów

Naprawa urządzeń peryferyjnych i nawigacji GPS

Dojazd do klientaZestawy komputerowe »AUDYT OPROGRAMOWANIA

    Audyt oprogramowania polega na zweryfikowaniu faktycznego stanu oprogramowania zainstalowanego w firmie, uporządkowaniu i uzupełnieniu brakujących licencji oraz wdrożeniu procedur usprawniających zarządzanie oprogramowaniem.

    Celem przeprowadzenia audytu oprogramowania jest wprowadzenie porządku w oprogramowaniu, tak aby osoba odpowiedzialna za oprogramowanie w firmie miała pewność, że każdy zainstalowany program jest używany zgodnie z licencją, że ilość programów odpowiada rzeczywistemu zapotrzebowaniu oraz że programy są optymalnie wykorzystywane przez użytkowników. Dzięki audytowi dowiesz się wszystkiego o oprogramowaniu zainstalowanym w firmie, jakich aplikacji najczęściej używają Twoi pracownicy i czy używają oprogramowania, które nie ma nic wspólnego z ich pracą.

    Procedura audytu polega na uruchomieniu na każdym komputerze specjalnego skanera, który zbierze informacje o przechowywanych plikach na lokalnych dyskach twardych i wynik takiej inwentaryzacji zapisuje w oddzielnym pliku. Wszystkie takie pliki z inwentaryzacjami porównywane są następnie z bazą danych zawierającą wzorce pakietów oprogramowania, co umożliwia identyfikację aplikacji zainstalowanych na komputerach użytkowników na podstawie charakterystycznych kombinacji plików skatalogowanych podczas inwentaryzacji

PC-serwis Grudziądz - usługi komputerowe.Naprawa i serwis sprzętu komputerowego Grudziądz


Projekt, wykonanie i hosting WebC.pl 2010